Na zdjęciu widać radosną, uśmiechniętą kobietę z jasnymi kucykami, która w otoczeniu grupy entuzjastycznych ludzi poleca grę do wypożyczenia. W tle zauważyć można regały zapełnione różnorodnymi planszówkami, które czekają na chętnych do wypożyczenia. Atmosfera jest pełna entuzjazmu i gotowości do spędzenia czasu z przyjaciółmi przy planszówkach

KrosCon: wspólnie zanurzmy się w świecie gier i fantastyki!

Kolorowe stroje cosplayerów, setki gier planszowych, stanowiska z konsolami, prelekcje… Wiecie co łączy te wszystkie rzeczy? 🤔 A no to, że będzie można je wszystkie znaleźć w jednym miejscu, czyli… Na KrosConie! Już teraz zaklepcie sobie w grafikach wolne na ostatni weekend października (18-20) i przyjeżdżajcie do nas, na Podkarpacie, do Krosna 😊 W tych dniach wracamy z przytupem z kolejną edycją naszego krośnieńskiego Konwentu! A dla tych, którzy nie lubią czekać, mamy w planach całą serię Przystanków Kroscon - pierwszy z nich startuje już w przyszłym tygodniu, w piątek!

Mężczyzna z pełnym zaangażowaniem bierze udział w wyścigach na kierownicy gamingowej podczas Konwentu Gier i Fantastyki Kroscon. Jego skupienie i determinacja są godne podziwu, podczas gdy świat gier zapewnia mu niezapomniane emocje i zabawę. W strefie gier każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od preferencji i umiejętności. Czeka tam mnóstwo niesamowitych przygód i wyzwań, które sprawią, że czas spędzony na konwencie będzie niezapomniany!

Robimy konwent!

Jak wiele rzeczy w Fundacji, także i wizja naszego krośnieńskiego konwentu pojawiła się nagle - a Ekipa GraTy podchwyciła go i od razu wzięła się za organizację pierwszej edycji. Kosztowało nas to duużo wysiłku i umysłowego i fizycznego ale… Udało się! I zachęceni sukcesem, stwierdziliśmy że to piękny początek serii dorocznych wydarzeń związanych z grami i fantastyką . Dlatego spieszymy do Was z informacją że…

Na zdjęciu widać grupkę entuzjastów gier bitewnych, którzy spotkali się przy stoliku, na którym rozbudowana makieta ukazuje świat fantasy pełen potworów i wojowników. Drobne szczegóły na makiety zachwycają, tworząc realistyczną atmosferę bitewną. Gry bitewne to nie tylko emocjonująca rozrywka, ale również świetny sposób na wspólną zabawę i spędzenie czasu w kreatywny sposób. Dzięki nim można również zagrać w własną kampanię w świecie Warhammera, tworząc własne historie i przygody. Zdecydowanie wart wart spróbowania dla każdego miłośnika fantastyki i strategii!

… przygotowania do Krosconu czas zacząć!

Organizacja takiego eventu to nie jest prosta sprawa. Wymaga często (w sumie to zawsze…) solidnego zaplecza logistycznego, głowy na karku i dobrej kondycji 😜 Dlatego też już teraz zaczynamy szukać chętnych do tworzenia z nami programu oraz całego przedsięwzięcia. Ktoś z Was chce poprowadzić prelekcję? Zapraszamy! A może macie jakiś pomysł na warsztaty? Damy Wam przestrzeń do ich przeprowadzenia. Dlatego już możecie pisać do nas (zarówno na maila Fundacji jak i za pośrednictwem social mediów), co zrobić aby było jeszcze fajniej i jeszcze bardziej kolorowo 😀 A 5 lipca (piątek) zapraszamy tych którzy chcą się włączyć do tworzenia wydarzenia jako twórców programu. Jednak żeby nie było, Konwent Gier i Fantastyki Kroscon to nie tylko kwestie organizacyjne. To też kilka dni wypełnionych atrakcjami!

Na zdjęciu widzimy grupę cosplayerek, które zatrzymały się na chwilę odpoczynku podczas KrosConu. Ich kolorowe stroje są wzorowane na ulubionych bohaterach z anime. Jedna z dziewczyn uśmiechnięta i pełna energii pozuje do zdjęcia, emanując radością i entuzjazmem związanych z udziałem w wydarzeniu. To wspaniałe spotkanie fanów popkultury, które pozwala im wyrazić swoją miłość do ulubionych postaci poprzez kreatywne i pieczołowicie przygotowane kostiumy.

Planszówki, konsole, gry wszelakie i cosplay - to wszystko znajdziecie na KrosConie! 🙂

W czasie trwania KrosConu będziecie mogli grać do upadłego, ponieważ będzie czekać na Was cała gratowa biblioteczka tytułów (mamy ponad 600 planszówek do wyboru!), strefa konsol, VR a nawet gry Retro - no po prostu wszystko, o czym geekowa dusza może zamarzyć. A jeśli jesteście fanami cosplayu i stworzyliście właśnie strój wyjęty z Waszych marzeń i dopracowaliście każdy szczegół, to KrosCon jest idealnym miejscem, żeby się nim pochwalić 😁

Na KrosConie znajdziesz nie tylko nowoczesne planszówki i najnowsze konsole, ale także możliwość powrotu do lat dzieciństwa. Widać to na zdjęciu, gdzie dwie osoby bawią się retro grą Street Fighter. Na tej konwencie miłośnicy kultowego Pegasusa, klasycznych Atari oraz gier w starym stylu na pewno znajdą coś dla siebie. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą poczuć nostalgiczny klimat lat 80. i 90. oraz spędzić czas w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach. KrosCon to nie tylko wydarzenie dla nowoczesnych graczy, ale też dla tych, którzy cenią sobie klasykę i retro rozrywkę.

Do października jest jeszcze trochę czasu…

… ale my nie zostawimy Was z niczym przez ten czas oczekiwania na nasze święto gier i fantastyki 😉 Organizując kolejną edycję konwentu pamiętamy o tym, że czekacie na to wydarzenie. Dlatego zapraszamy Was do uczestniczenia w cyklu mini-eventów, jakimi będą Przystanki KrosCon. To rozrzucone po całym Krośnie i na przestrzeni kilku miesięcy games roomy, mające przygotować Was na dobrą zabawę i zachęcić do wzięcia udziału w krośnieńskim wydarzeniu. W trakcie Przystanków zespół Fundacji GraTy wprowadzi Was w świat planszówek oraz zaprosi Was do wnętrza GRAtoWOZu - gdzie skorzystacie z najnowszych konsol. Pierwszy z nich odbędzie się już w następny piątek, 28 czerwca, na korcie przy ulicy Naftowej w Krośnie - od 16:00 do 20:00 będziecie mogli grać wspólnie z nami i chłonąć przedkrosconową atmosferę 😉 No i zachęcamy Was do śledzenia naszych social mediów, bo właśnie tam znajdziecie bieżące informacje o kolejnych Przystankach a także wszystkie aktualności związane z KrosConem!