Otwieramy w GraTach Sezon na Warsztaty Gier Parkowych!

Za oknem coraz cieplej, wiosna wybuchła już w pełni… Aż się prosi, żeby wziąć kocyk i zorganizować piknik! A jak sprawić żeby fajny piknik był jeszcze bardziej udany? Znamy na to odpowiedź! Warsztaty Gier Parkowych to jest to! 😀

Aktywność to podstawa!

Wspólny wypad w teren z koszem piknikowym w ręce to świetny pomysł, jednak sama posiadówka na trawie to trochę za mało dla tych bardziej aktywnych. Jaka jest zatem alternatywa dla kolejnego kawałka szarlotki zjedzonego na świeżym powietrzu? Cóż… Fundacja GraTy ma dla Was propozycję: gry parkowe to jest to! Jeśli macie ochotę na odrobinę zdrowej grywalizacji, to nasze warsztaty gier na świeżym powietrzu już na Was czekają 😊

 Gry Parkowe, czyli co? 🤔

A, to jest bardzo obszerny temat 😀 Jako fundacja w której prawie wszystko kręci się wokół szeroko pojętych gier, chętnie przedstawimy Wam kilka, w które sami grywamy. Łączą je dwie rzeczy: potrzebujecie do nich tylko kawałka wolnej przestrzeni i przyjemnej pogody 😉 Poznajcie zatem kilka z nich… A potem zapraszamy na nasze warsztaty gier na świeżym powietrzu!

Molkky:

To gra pochodząca ze Skandynawii. Celem jest rzucanie drewnianymi kijami w ustawione pionowo klocki z numerami i zbicie odpowiedniej ich ilości. Rozgrywka jest trochę podobna do kręgli, ale zamiast kuli używamy krótkich kijów, a zamiast kręgli – drewniane klocki. Gra jest prosta, ale wciągająca i doskonale sprawdza się na świeżym powietrzu podczas spotkań z przyjaciółmi lub rodziną. Co ciekawe, zyskała na tyle dużą popularność że prowadzone są całe turnieje Molkky. I to nie tylko w krainie fiordów 😁

Grupa ludzi skierowanych w kierunku fotografa gra w molkki

Kubb:

Dalej zostajemy w Skandynawii! 😉 Bo kolejna gra parkowa, jaką Wam przedstawimy, pochodzi ze Szwecji. Kubb to gra zręcznościowa, w której dwie drużyny rywalizują ze sobą, rzucając drewniane klocki, aby obalić króla umieszczonego na środku boiska i zbijając jak najwięcej pionków przeciwników. Gra jest świetnym sposobem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu i sprawdzenie swoich umiejętności rzucania!

Dwie małe dziewczynki wspólnie grają w grę Kubb

Bule/ petanka:

Bule (znane także jako petanque) to bardzo popularna gra rekreacyjna pochodząca z Francji. Polega na rzucaniu metalowych kul w kierunku małego drewnianego celu nazywanego „świnką”. Gracze starają się jak najbliżej umieścić swoje kule przy śwince, zdobywając punkty za każdą kulę leżącą bliżej celu niż kulę przeciwnika. Gra jest doskonałą zabawą na świeżym powietrzu i może być rozgrywana zarówno w sposób rekreacyjny, jak i w formie profesjonalnych zawodów. Wymaga precyzji, strategii i umiejętności, ale przede wszystkim dostarcza mnóstwo świetnej zabawy i emocji!

Ludzie grają wspólnie w bule na trawie

Krokiet (tak, dobrze widzicie – nie mylcie z krykietem! 😜):

Krokiet to gra polegająca na wbijaniu specjalnym młotkiem małych, kolorowych piłeczek do metalowych obręczy umieszczonych na trawie. Każdy gracz otrzymuje własny zestaw piłeczek i młotków, a celem gry jest zdobycie punktów poprzez uderzanie piłeczek i przemieszczanie się po boisku. Gra jest zabawna i wymaga precyzji oraz strategii, idealna na letnie popołudnie w ogrodzie lub parku. Krokiet może być grany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, a jego zasady są proste i łatwe do zrozumienia. To doskonały sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Znacie te gry? Nie? To nic, bo mamy dla Was ważne ogłoszenie! Otóż już za parę dni…

GraTy otwierają Sezon na Warsztaty Gier Parkowych! 

Jeżeli więc chcecie spróbować swoich sił, próbując zbić króla w Kubb, dorzucając bulę jak najbliżej świnki albo skrupulatnie licząc zbite klocki w Molkky, to 05.04 (w piątek), do Parku Jordanowskiego w Krośnie, gdzie w godzinach od 17:00 do 19:00, będziemy się wspólnie dobrze bawić. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą dobrego humoru oraz mnóstwa energii –  i dołączcie do warsztatów gier parkowych z Fundacją GraTy!

Do zobaczenia! 😁 🧡